Skandala sert tepki: Atatürk için ağzını açamayanlar FETÖ söylemi filmin savunucusu oldu!

  • Haber7 – ÖZEL

Kültür ve Turizm Bakanlığı, FETÖ propagandası yapılması nedeniyle Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden çekildiğini duyurdu. Yönetmen Nejla Demirci’nin, FETÖ’den ihraç edilen iki kamu çalışanını anlatan “Kanun Hükmü” belgeseli, seçkiden çıkarılmıştı. Antalya Altın Portakal Film Festivali, yeni bir skandala imza atarak filmin bugün tekrar seçkiye geri alındığı bildirdi. Bakanlık, sanatın provokasyon unsuru olarak kullanılmasına tepki göstererek çekilme kararı aldı. Gelen tepkilerin ardından film yeniden seçkiden çıkarıldı. 

Skandal film ile ilgili AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, sanatçılar Recep Cinisli ve Celal Al Haber7’ye açıklamalarda bulundu.

YENİŞEHİRLİOĞLU: SANATIN GÜCÜYLE MAĞDURİYET ALGISI OLUŞTURULUYOR

Altın Portakal Film Festivali’nde FETÖ propagandasına sert tepki gösteren AK Parti milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, 15 Temmuz’da bu milletin yaşadığı unutmadıklarını kaydetti.

Sanatın gücü kullanılarak mağduriyet algısı oluşturulduğunu belirten Yenişehirlioğlu, şu ifadelerde bulundu:ATATÜRK DİZİSİ İÇİN AĞIZLARINI AÇMAYANLAR…

Sanata karşı bu kadar duyarlı olan sanatçıların Atatürk dizisi hakkında ağızlarını bıçak açmazken bugün FETÖ söylemlerini içeren bir filmin savunuculuğuna soyunmaları da çok enteresan.” diyen Yenişehirlioğlu, bunun bir FETÖ operasyonu olduğunu söyledi. Yenişehirlioğlu, FETÖ karşısında duramayanların sanattan ve özgürlükten bahsedemeyeceğini dile getirerek şunları söyledi:

YA AKIL TUTULMASI YA DA FETÖ TUTULMASI

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açıklamasına destek veren Yenişehirlioğlu, 15 Temmuz’un unutulmasına asla izin vermeyeceklerini kaydetti. Yenişehirlioğlu, sözlerine şöyle devam etti:

RECEP CİNİSLİ: DEVLETİNİ VE MİLLETİNİ SEVMEYEN SANATÇI OLAMAZ


Konuyla ilgili Haber7‘ye açıklamada bulunan Sanatçı Recep Cinisli, devletin karşısında olanların hüsrana uğrayacağını dile getirdi. Recep Cinisli, vatanını, devletini ve milletini sevmeyenlerin sanatçı olamayacağını dile getirerek şunları söyledi:

CELAL AL: DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ


Bakanlığın tavrına destek veren Sanatçı Celal Al, Haber7‘ye yaptığı açıklamada böyle bir belgeselin yayınlanmasının yanlış olduğunu dile getirdi. Vatanın ve milletin öneminde değinen Celal Al, “Devletimizin yanındayız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Kültür Bakanlığı’nın yanındayız.” ifadesinde bulundu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir