Pasaport skandalıyla gündem olan AK Partili belediye başkanı adaylıktan çekildi

Gri pasaport ile insan kaçırdığı haberleriyle gündem olan, Elazığ’ın AK Partili Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, adaylıktan çekildi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sabahattin Kaya, adaylıktan vazgeçtiğini belirtti.

Kaya, “Başarı hikayeleriyle dolu 10 yıllık hizmet serüvenimizin 31 Mart 2024 tarihinde sonuna gelmiş olacağız. AK Parti Akçakiraz Belediye Başkanı aday adayları ve belde başkanımız ile defalarca yaptığımız istişareler sonrasında, şahsıma hiçbir şartta ve durumda destek vermeyeceklerini ve kendi aralarında konsensus sağladıklarını ifade etmişlerdir” dedi.

“Beldemizin ve partimizin selameti açısından seçmenler arasında kutuplaşmaya ve kaosa sebebiyet vermemek amacıyla aday adaylığı sürecinden kendimi azlediyorum” diyen Sabahattin Kaya, “AK Parti’mizin görevi tevdi edeceği aday arkadaşımıza başarılar diliyor, partimizin ve liderimizin yanında olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Belde sakinlerimize ve samimi tüm gönül dostlarımıza şükranlarımı sunuyor, helallik temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Olaydan sonra İçişleri Bakanlığı’nın soruşturma açtığı Sabahattin Kaya, kendini “Vatandaş işsiz güçsüz… Dedik buradan giderler, iş güç sahibi olurlar. Bana makul geldi. Burada Türkiye Cumhuriyeti’ne yük olacak insanlar gidiyor. Euro, altın ve dolar gönderiyor. Annesini babasını rahatlatıyor. Bir şeyin kârı zararından fazlaysa doğrudur, helaldir, hoştur. O mantıkla baktım” sözleriyle savunmuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir