Hakkında yakalama kararı vardı… Havalimanında yakalandı!

İstanbul Havalimanı VIP pasaport kontrol noktasında, hakkında yakalama kararı bulunan bir kadının yakanlandığı açıklandı.

BİRÇOK SUÇTAN ARAMA KARARI BULUNUYOR!

6 Temmuz’da hakkında yakalama kararı çıkarılan kadınla ilgili olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü‘nden yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İstanbul Havalimanı VIP Pasaport kontrol noktasında yapılan işlemler sırasında İstanbul-Hamburg uçuşu ile ülkemizden çıkış yapmak üzere pasaport kontrol noktasına gelen H.D. isimli yolcunun yapılan kontrollerinde, ‘devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma’, ‘var olan veya var sayılan suç örgütlerinin oluşturdukları korkutucu güçten yararlanılarak yol kesmek suretiyle terör örgütüne yarar sağlama’, ‘cebir tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme’ suçlarından aranması olduğu tespit edilmiş şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Konu ile ilgili yakalanan H.D. isimli şahıs tahkikat işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir