God of War serisinde seslendirme krizi kapıda

Bu karar, oyunculuk dünyasında nadir görülen bir saygı ve profesyonellik örneği olarak karşılandı.

“God of War” serisinin 2018 yılında çıkan oyununda ve “God of War Ragnarok“ta Kratos karakterini seslendiren Christopher Judge, karakterin orijinal seslendirme sanatçısı Terrence C. Carson’a saygı göstererek, Kratos’un genç versiyonunu seslendirmekten kaçındığını açıkladı. TheGamer’ın raporuna göre, Judge bu düşüncelerini YouTuber AbdBay ve Streamily ile bir canlı yayında dile getirdi. Judge, Kratos karakterini ciddiye aldığını, ancak aynı zamanda karaktere kendi damgasını vurmak istediğini belirtti.

Judge, “Kratos’un ilk dönemlerine dair hiçbir sahneyi izlemedim, çünkü TC (Terrence C. Carson) çok iyi. Onun sesini taklit etmeye çalışmanın veya ondan bir şeyler almaya çalışmanın haksızlık olacağını düşündüm. Zaten bu istenmedi” dedi. “Başından beri mesele, karakteri kendi yapım tarzımla şekillendirmekti.”

God of War Ragnarok: Valhalla için spoiler uyarısı:

Judge, PlayStation geliştiricisi Santa Monica Studio’nun kendisinden Carson’un yorumunu takip etmesini istese bile, bunu reddedeceğini söyledi. Carson’ın işini vurgularken, Judge yakın zamanda bir teklifi reddettiğini de ekledi. “Bir karakterin sesini biraz olsun taklit etmemi istediler, kesinlikle reddettim” diye açıkladı Judge. “Bu adamı çok seviyorum. Bu, ona karşı büyük bir saygısızlık olurdu. Bizler, bireysel olarak işimize kattığımız şeyler için kutlanmıyoruz. Bu, ne yaparsanız yapın geçerli. Bir başkasının zaten kurmuş olduğu bir şeyi ele geçirmeye çalışmak bence temelde yanlış.”

Judge, hangi rolün teklif edildiğini veya kimin teklif ettiğini açıkça söylemese de, God of War Ragnarok’un Valhalla DLC’sinde geçen bir anı kastettiği düşünülebilir. DLC’nin hikaye sonuna varanlar, Kratos’un geçmişinin hayaletiyle karşılaştığı bir anı hatırlayacaklardır. Bu, tanrı katilinin taş bir tahtta oturduğu seriye dair eski bir anıya gönderme yapar. Bu görüntüde, Kratos geçmişinin ölümcül yüzleşmesiyle karşı karşıya kalırken, genç Kratos sessiz kalmıştır. Judge’ın reddettiği rol, bu DLC anıyla ilgili olabilir, ancak kesin bir doğrulama olmadan sadece varsayımda bulunabiliriz.

2018’deki serinin yeniden başlamasında Kratos rolünü üstlenen Judge, büyük beklentileri karşılamak zorundaydı. O yılın Oyun Ödülleri’nde performansıyla aday gösterilmesi ve devam filminde de rol alması, kesinlikle etkileyiciydi.

God of War Ragnarök: Valhalla DLC’si hakkında daha fazla bilgi için, Bruno Velazquez ve Mihir Sheth’in, roguelite öğeler içeren ücretsiz DLC hakkında bilmeniz gerekenler üzerine yaptıkları tartışmaya göz atabilirsiniz. Tanıtım videosu, Valhalla mekanını, yeniden düşünülmüş oyun dinamiklerini, Kratos’un yolculuğunu, oluşturabileceğiniz farklı yapılandırmaları ve daha fazlasını içeriyor.. God of War Ragnarök: Valhalla DLC’si, 12 Aralık 2023’te PlayStation 4 ve PlayStation 5 için çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir