Furkan Sezer, Adnan Oktar Suç Örgütü Operasyonunu Anlattı! ‘Eski Bakan Örgüte Bilgi Sızdırdı’

Adnan Oktar Suç Örgütü’ne operasyon düzenleyen ekibin başındaki isim olan dönemin Mali Şube Müdürü Furkan Sezer, operasyonun detaylarını anlattı. Dönemin Çalışma Bakanı’nın örgüte bilgi sızdırdığını söyleyen Sezer, ‘Adnan Oktar bugün cezaevinden çıksa, örgüt 24 saatte eskisinden daha güçlü olur’ dedi.

1999 yılında Adnan Oktar suç örgütüne düzenlenen ve başarıya ulaşamayan operasyon sonrası 2017 yılında gelen bir CİMER ihbarını değerlendirerek yeniden operasyon yapma kararı aldıklarını söyleyen Furkan Sezer, ‘Biz bu ihbarı incelediğimizde, ihbarı gönderenin kimliğini teyit ettik. İhbar içerik açısından dolu ve hızlı bir çalışmayla teyit edilebilecek bilgiler içeriyordu. Örgütün içerisinde uzun yıllar kamış, örgütün kodlarını çok iyi bilen, Özkan Memati’nin bir ihbarıydı bu. Soruşturmaya çevrilmesi gerektiğine inandık’ dedi.

Konuyla ilgili Sözcü TV’ye konuşan Sezer, ‘Bu ihbar, örgütün finansal sistemiyle ilgili de bilgiler içeriyordu. Bu değirmenin suyunun nereden geldiğini bulmak da Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün görevi” ifadelerini kullandı.

Örgütün suç listesinin oldukça kabarık olduğunu söyleyen Sezer şu ifadeleri kullandı: “Cinsel istismar var, tehdit var, evrakta sahtecilik var, kara para aklama var, çocuğun cinsel istismarı var, 6136 sayılı kanununa muhalefet var, var da var… Böyle bir suç örgütü Cumhuriyet tarihinde yok”

“Dosyada 235 şüpheli şahıs vardı” diyen Sezer, “Gerekli kararları aldık ve soruşturmaya başladık. Teknik takip yaklaşık 8-9 ay sürdü. Adnan Oktar telefon kullanmaz. Üzerine kayıtlı bir telefon yoktur. Örgüt üyeleri kullanır” şeklinde konuştu.

Sezer’in açıklamaları şu şekilde: 

“Bir örgüt sözlüğü yaptık. ‘Dragos’, ‘Kandilli’deki ev’ demek. ‘Abi’, Adnan Oktar’ın kodu. ‘Yazar’, Adnan Oktar kodu. ‘Annem’, Adnan Oktar kodu. ‘Halı Saha’, toplu ve sistematik istismar. ‘Bir gelir misin’, ‘Adnan çağırıyor işi gücü bırak gel. ‘300 kilo pirinç’, 300 bin TL. ‘200 kilo kumaş’, 200 bin dolar demek

Dosyada var, eski bir Çalışma Bakanı’nın örgüte, “Adliyede sizinle ilgili bir hazırlık süreci var, süreç yürüyor, dikkatli olun, Hocamızı uyarın” diye bilgi verdiğini biliyoruz.

‘Kedicikler’ olarak bilinen kadınları 1980’li yıllarda Ankara’nın gece hayatında etkilendiği bir kadına benzetmeye çalışıyor

Örgüte girmek için ya çok zengin olmanız gerekiyor, ya çok güzel veya yakışıklı olmanız gerekiyor, ya da çok özel bir beceriniz olması gerekiyor

Örgüt, ağına düşürdüğü insanları, özellikle kadınları tekrar toplum içine karışamayacak hale getiriyor. Bir kere fiziksel özellikleriyle oynuyor. İkincisi, raydan çıktığınızda, Adnan’ın önüne geldiğinizde zaten ruhunuz bedeninizden ayrılmış, bir eşya haline geliyorsunuz. 100 binin üzerinde mağdur insan var.

‘Adnan Oktar bugün cezaevinden çıksa, örgüt 24 saatte eskisinden daha güçlü olur’

11 yaşında bu örgüt tarafından istismar edilen mağdur var. Biz 14 yaşında ifadesini aldık. Annesi getiriyor… Annesi örgütte. İstismar edildiği zaman yaşı 11. Annesi kızına diyor ki, ‘Dağ evine gideriz, sen Adnan’la kalırsın. Korkma, merak etme ben de yan taraftaki evde olacağım.’ Dava dosyasında var. Ses kayıtları var bunun… Bu örgüt, böyle bir örgüt. Bunlardan bir tanesi içeride, dışarıda ne var bilmiyoruz. Örgütte pedofili yoğun. Firari olan üyeler var. Örgüt aktif. İçeridekinden çok dışarıda insan var. Örgüt faaliyetlerine devam ediyor şu anda. Polis de faaliyetlerine devam ediyor. Adnan Oktar bugün cezaevinden çıksa, örgüt 24 saatte eskisinden daha güçlü olur. Fakat 25. saatte devlet tepesine biner. Örgütün, FETÖ ile çok benzer özellikleri var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir