Antalya Büyükşehir teyakkuzdaydı

Büyükşehir Belediyesi, şiddetli yağış ve fırtınanın etkili olduğu Antalya’da ilgili tüm ekipleri ile seferber oldu. Büyükşehir ekipleri, bir yandan yağmur sularına müdahale ederken, bir yandan da yıkılan ve devrilen ağaçları kaldırmak için mücadele etti.

Antalya genelinde Meteoroloji’nin hafta sonu yaptığı şiddetli yağış ve fırtına sebebiyle teyakkuzda bekleyen Büyükşehir Belediyesi ekipleri seferber oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarının ardından sabah saatlerinden itibaren etkili olan fırtına ve şiddetli yağış, hayatı olumsuz etkiledi.

 

EKİPLER ANINDA MÜDAHALE ETTİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri ve ASAT Genel Müdürlüğü ekipleri, gelen ihbarlara anında müdahale etti. ASAT ve İtfaiye ekipleri yağıştan etkilenen ev, işyerinde yaşanan su baskınlarına, ana arterlerdeki alt geçitlerde ve caddelerde çalışma yaptı.

 

AĞAÇLAR DEVRİLDİ

Kentin farklı noktalarında fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi, dalları kırıldı. Ana yollarda orta refüjlerde devrilen ağaçlara müdahale eden ekipler, kırılan ağaç dallarını keserek araç ve yaya trafiğinde yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçti.

 

SU BASKINLARINA ANINDA MÜDAHALE

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri de meydana gelen su baskınlarına anında müdahale etti. ASAT ekipleri tüm alt geçit ve ana arterleri açık tutmak için mücadele etti. Aşırı yağışlardan dolayı ekipler, mazgalları açık tutmak için müdahalede bulundu. Kanalizasyon ve yağmursuyu ekipleri şiddetli yağış nedeniyle sel sularıyla dolan alt geçitlerde yoğun çalışma yaptı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir