Geleceği Gören Dizi Simpsonlar Yapay Zeka Sayesinde Gerçek İnsanlara Dönüştü!

Tüm dünyada fenomen haline gelmiş olan 1989 yılından beridir ekranlara geliyor. 34 sezondur büyük küçük herkesin favorisi haline gelen Simpsons’da Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggie’nin yer aldığı orta sınıf bir Amerikan ailesi parodisi ekranlara geliyor. Kimi zaman ilginç kehanetleri ile gündeme gelen ve geleceği gördüğüne inanılan Simsonlar, yapay zeka ile gerçek hayata uyarlandı. İşte yapay zeka ile oluşturulmuş Simson karakterleri…

Günümüzde yapay zeka neredeyse korkutucu bir hal aldı öyle değil mi? Fakat bunu çok güzel değerlendiren ve hepimizi şaşırtan isimler de var.

Bunlardan biri de sanatçı Hidreley Diao. Kendisi yapay zeka kullanarak pek çok çizgi dizi karakterini gerçek hayata uyarlıyor. Peki Simpsonlar gerçek insanlar olsalardı, nasıl görüneceklerdi?

Gelin hep birlikte bakalım!

Marge Simpson

1989’dan itibaren hayatımızda yer edinen ve herkesin en az 1 bölüm dahi olsa izlemiş olduğu Simpsonlar ne kadar gerçek bir fenomen haline gelse de, bunca yıl sonra ete kemiğe bürünmüş gibi gözükmeleri herkesi heyecanlandırdı.

Homer Simpson

Ailenin tüm fertleri ile başlayan yolculuğuna, çizgi dizinin diğer akıllara kazınan karakterlerini resmederek devam etti.

Barth Simpson

Yaptığı çalışmaları merak edenler için anlatan Diao, ‘Biraz animasyon izlediğimizde, karakterlerin karikatürize oranlarını sorunsuz kabul etmemiz doğal, sonuçta bu tür özelliklere oldukça alışkınız. Ama ya etten kemikten gerçek olurlarsa? Onları yapay zeka aracılığıyla dünyamıza getirmeye çalıştım.’ ifadelerine yer verdi.

Lisa Simpson

Karakterleri gerçek bir insan siluetine çevirirken FaceApp, Gradiente ve Remini gibi mobil aplikasyonların yanı sıra Photoshop kullandığını ifade etti.

Milhouse Van Houten

Yalnızca Simpsons değil pek çok ünlüyü, çizgi film karakterini ve gördüklerini yapay zeka ile gerçek bir insana çeviren Diao, sosyal medyada fenomen haline geldi.

Ned Flanders

Paylaşımlarının altına Simpsons hayranlarından, ‘Aman Tanrım, bu insanları tanıyormuş gibi hissediyorum.’ benzeri yorumlar gelmeye başladı.

Moe Szyslak

Kendisinin diğer çalışmalarına bakmak isterseniz diye Instagram hesabını da şöyle bırakıyorum:

@hidreley

Apu Nahasapeemape

Fat Tony

Montgomery Burns

Ralph Wiggum

Nelson Muntz

Waylon Smithers

Siz karakterlerin insanlaşmış halini nasıl buldunuz? Gelin yorumlarda buluşalım! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir