Eski Atatürk Havalimanı, Uzay Merkezi Olacak

14 Mayıs tarihinde Türkiye seçimlere gidecek ve yeni Cumhurbaşkanını seçmek için oy kullanacak. Seçim yaklaşırken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), vaatlerini açıklamaya başladı. Şimdi de Kılıçdaroğlu, 2019 yılında sivil uçuşlara, 2022 yılında ise kargo uçuşlarına kapatılan Atatürk Havalimanı hakkında bir müjde paylaştı. 

Kemal Kılıçdaroğlu, bugün sosyal medya hesabından paylaştığı bir videoda, şu anda atıl bir şekilde duran Atatürk Havalimanı ile ilgili olarak seçimden sonraki vaadini duyurdu. 

Uzay ve havacılık merkezi olarak kullanılacak!

CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyada “Atatürk Havalimanı” isimli bir video paylaştı. Kılıçdaroğlu, 2019 yılında sivil uçuşlara kapatılan Atatürk Havalimanı’nın havacılık ve uzay çalışmaları için merkez olarak kullanılacağını duyurdu.

Kılıçdaroğlu videosuna, “Türk havacılığının ve vatanımızın savunmasındaki en temel unsurlardan olan hava kuvvetlerinin doğduğu ve büyüdüğü yerdir Yeşilköy. Atatürk yaşasaydı oranın ne olmasını isterdi? Atatürk, Türk milleti için hep daha iyisini, daha ilerisini isterdi. Bugün, Atatürk yaşasaydı havacılıktan anladığı sadece uçak mı olurdu?

Tabii ki hayır. O geleceğin yüz yılına hazırlık yapardı.

Elon Musk’ın kendi başına uzayı kolonize etmesine gönlü el vermezdi. Biz de onun vizyonu doğrultusunda tam da bunu yapacağız.

İktidara geldikten hemen sonra Atatürk Havalimanı’nı havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi haline getireceğiz.

Bize istikbalin göklerde olduğunu öğreten atamızın adını taşıyan bu merkez, havacılık ve uzay sanayimizin dinamosu olacak.” dedi.

Videonun tamamına ulaşmak için;

Seçimler yaklaşırken birçok siyasiden önümüzdeki günlerde bilim, teknoloji ve uzay çalışmaları ile ilgili çeşitli vaatler gelmesi bekleniyor. Vaatlerle ilgili, seçimden sonraki sürecin de takipçisi olacağız. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir